Najobľúbenejšie nábytkové dekory nielen na Slovensku

Nábytkových dekorov by sme v dnešnej dobe našli v obchodoch s nábytkom stovky až tisícky. Niektoré sú v móde len zopár mesiacov, kým iné z módy nevyšli ani po viac ako desiatich rokoch v ponuke. V dnešnom článku sme pre vás vybrali niekoľko z najobľúbenejších nadčasových dekorov, z ktorých väčšina už bola v móde aj pred 10 rokmi, no aj o ďalších 10 rokov budú vyzerať ako nové.

dub-dekor

Obľúbené nábytkové dekory

Keď sa pozriete na nejaký konkrétny kus nábytku, takmer s určitosťou dokážete povedať, ako je konkrétna komoda, kreslo či posteľ stará. Jasné, že sa netrafíte úplne presne, no iné dekory boli v móde v roku 1990, iné na prelome tisícročí, iné pred 10 rokmi a iné dnes. Len veľmi málo dekorov prežije doslova niekoľko desaťročí a v princípe sú to tie najjednoduchšie – biela, sivá, respektíve dokonalé imitácie prírodného dreva. Ktoré sú v ponukách obchodov s nábytkom najrozšírenejšie a zároveň najpopulárnejšie?

Dub sonoma (bardolino, bielený)

Dub sonoma, alebo podľa iných názvov dub bardolino či dub bielený je určite na prvom mieste najobľúbenejších nábytkových dekorov na Slovensku aj v ďalších krajinách. Len v našej ponuke nájdete obrovské množstvo nábytku, ako sú postele, komody či skrine vyrobené práve v dekore dub sonoma.

Dub wotan (prírodný, doskový, divoký)

Dub wotan, alebo často nazývaný aj dub doskový, dub prírodný či dub divoký, zastupuje v našom výbere drevený dekor tmavšej, respektíve sýtejšej a teplejšej farby. V našej ponuke má, samozrejme, široké zastúpenie, a to často aj v kombinácii s bielou alebo sivou farbou.

Biele odtiene

Biele nábytkové odtiene nie sú všetky rovnaké. Niektoré majú hladký povrch, iné sú na dotyk drsné, niektoré sa lesknú a iné sú naopak úplne matné. Biely nábytok patrí medzi tie skutočne nadčasové hlavne v prípade, keď je skombinovaný s minimalistickými alebo úplne neviditeľnými (zafrézovanými) madlami dvierok a zásuviek.

Sivé odtiene betónu

Posledným najobľúbenejším dekorom v našom zozname je jednoznačne sivý dekor, ktorý už na prvý pohľad vyzerá ako imitácia betónu. Opäť ide o jednoduchý a nadčasový dizajn, ktorý je navyše vo veľkej miere kombinovaný práve s ostatnými uvedenými dekormi. S týmto dekorom  síce nebudete mať najoriginálnejší interiér na svete, no bude moderný aj o 10 či 20 rokov.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie