FAQ: Časté otázky zákazníkov

Otázky k tovaru, platbe a nákupu

1. Oplatí sa dieťaťu kupovať detskú posteľ?
Detská posteľ je investícia na niekoľko rokov a pravdepodobne posteľ, ktorú mu budete kupovať na najdlhšie obdobie (väčšinou na 5 - 15 rokov). Teenegerom môžete priamo kúpiť väčšiu detskú posteľ 90x200 cm, no menšie deti majú osobitné potreby. Je pre nich ťažké zrazu sa odlúčiť od rodičov a pekná detská posteľ vyrobená na mieru pre deti im to môže výrazne uľahčiť. Špeciálnou kategóriu sú detské postele so zábranou - ide o detské postele s bariérou, ktoré sa postarajú o to, aby vaša malá ratolesť počas spánku nespadla zo svojej postele.
2. Poradíte mi, akú detskú posteľ mám kúpiť pre svoje dieťa?
Zohľadnite vek, výšku a telesnú stavbu vášho dieťaťa. Je to dôležité, aby malo vo svojej detskej posteli dostatok priestoru a kopu centimetrov navyše. Aby sa v nej cítilo dobre, môžete vyberať aj jeho obľúbenú farbu a rozprávkový motív. Pre malé deti odporúčame staviť na menšie rozmery detskej postele, v ktorých sa nestratí a naopak, bude sa tam cítiť bezpečne a útulne (no pokiaľ vaše dieťa spáva so všetkými plyšákmi, voľte väčší rozmer :)). Neskôr mu túto detskú posteľ môžete vymeniť za väčšiu, napríklad detskú posteľ 90x200 cm, ktorá je vhodná pri väčších deťoch a teenageroch.
3. Máte niekde kamennú predajňu? Chceli by ste detský nábytok pozrieť aj naživo.
Nie, náš detský nábytok je možné objednať si iba online. Kamennú predajňu zatiaľ nemáme. Na stránke www.detskapostel.com však máme množstvo fotiek od našich zákazníkov, možno vám to pri výbere trochu pomôže.
4. Aký matrac by ste mi poradili?
Ak kupujete detský matrac: Kľúčom je zohľadniť vek dieťaťa, rozmer postele (alebo detskej postieľky) a telesnú stavbu dieťatka. Platí, že bábätkovské matrace do detskej postieľky sú totiž odlišné od tých, ktoré sú vhodné pre deti. Deťom od 12 - 13 rokov kupujte už klasický matrac pre dospelých.
Ak kupujete matrac pre staršie dieťa (asi od 13 rokov) alebo pre seba:
Pri samotnom výberte zohľadnite:
- vašu výšku - matrac by mal byť min. o 10 cm dlhší ako je vaša výška
- vašu váhu - ak ste ťažší, vyberajte si tvrdšie matrace, ak máte nižšiu váhu, bude vám príjemný aj mäkkší typ matraca
- rozmery postele
- typ roštu - rošt dokáže zvýšiť alebo znížiť tvrdosť matraca až o jeden stupeň
- ak spávate na chrbte alebo na bruchu, voľte tvrdšie matrace
- ak spávate na boku, voľte stredne tvrdé matrace
- ak si neviete medzi nimi vybrať, odporúčame matrac s jednou tvrdšou a jednou mäkkšou stranou
5. Je možné vyhotoviť detské postele a detský nábytok aj v inej farbe?
Iba v tých farbách, ktoré sú uvedené na našej stránke pri konkrétnom produkte. Máme medzi nimi veselé detské, ale aj neutrálne a elegantnejšie farby. Ak to však stále nebude ono, možno u nás nájdete v želanej farbe aspoň peknú detskú plachtu na posteľ, ktorá želaný dizajn doladí správnym smerom.
6. Prečo mi nepošlete matrac na mieru alebo detskú posteľ s vlastnou fotkou na dobierku? Prečo ju musím uhradiť vopred? Prečo sa nedá vrátiť?
Ide o tovar, ktorý si objednávate na zakázku. Nepredstavuje našu štandardnú ponuku a vzťahujú sa naň osobitné podmienky podľa zákona.
7. Bojím sa zaplatiť za tovar vopred. Môžem vám dôverovať?
Áno, môžete si u nás pokojne nakúpiť. Náš internetový obchod funguje viac ako 8 rokov, máme certifikát bezpečného nákupu, certifikát “Overené zákazníkmi” a množstvo recenzií na Heuréke, Facebooku a Modrom koníkovi. Navyše, pokiaľ svoju objednávku uhradíte vopred už pri nákupe a pri doručení ho za vás bude preberať niekto iný, nebudete musieť myslieť na to, aby ste mu nezabudli nechať dostatok hotovosti.

Otázky k doprave a výnosu tovaru

1. Páči sa mi vaša ponuka, ale bojím sa objednať si nábytok z internetu. Čo ak sa pri preprave poškodí?
Dávame na to pozor. Záleží nám na tom, aby vám prišiel tovar v perfektnom stave. Ak je to ľahšia zásielka, ktorú posielame kuriérom, dôkladne ju zabalíme. Väčší a ťažší tovar už dovážame sami, aby sme si boli istí, že sa nepoškodí a jeho doručenie bude pre vás cenovo prijateľné. Ak by predsa len niečo s doručenou objednávkou nebolo v poriadku, ihneď nás kontaktujte e-mailom na info@detskapostel.sk alebo na tel. č.: 02 / 222 007 01.
2. Mám od vás zmeškaný hovor/ Prišla mi SMS, že mi budete doručovať tovar. Treba na to odpovedať?
Áno, je to dôležité. Ak sme vás nezastihli, odpíšte nám alebo zavolajte späť, prosím. Keď nám potvrdíte, že budete v danom čase na mieste a tovar preberiete, naložíme ho na dodanie a už sa naň môžete tešiť. Pokiaľ na sms alebo náš telefonát nezareagujete, predĺži vám to dobu dodania - tovar sa totiž nemôže vyexpedovať a my vás budeme ohľadom doručenia opäť kontaktovať o pár dní.
3. Cez deň vôbec nemám čas, som v práci alebo idem cvičiť. Môžete mi tovar doručiť v konkrétny čas?
Bohužiaľ, nie. Ak viete, že v čase, kedy máme prísť nebudete doma a nemôžete si spraviť voľno, poproste o prebratie tovaru inú osobu (starých rodičov, susedov, známych,...). Nábytok a matrace sú naozaj veľký a ťažký tovar, ich doprava je nákladná a logisticky náročná. Aby vás nestála desiatky eur a niekedy dokonca viac, než samotný nákup, máme vlastných šoférov, ktorí majú starostlivo naplánovaný plán rozvozov, ktorým sa musia riadiť.
4. Donesiete mi tovar priamo do bytu?
Štandardne to nerobíme, tovar doručujeme za prvé uzamykateľné dvere. Výnos do bytu je extra služba, ktorú si môžete doobjednať a spoplatňuje sa podľa poschodia a váhy tovaru. Všetky informácie nájdete tu.
5. Tovar, ktorý sme si vybrali máte skladom. Prečo mi ho nepošlete hneď?
Aby sme vám poskytli čo najnižšiu cenu dopravy. A tiež mali istotu, že sa pri doprave nič nepokazí a príde nepoškodený. Sú veci, ktoré posielame obratom poštou alebo kuriérom, no tie sú však aj veľmi ľahké a maličké, a tak nám s doručením vedia pomôcť iní dopravcovia. Doprava veľkého a ťažkého tovaru, akým sú matrace a nábytok, je logisticky náročná a nákladná. Väčšina prepracov takéto zásielky ani nepreváža. Preto máme vlastných šoférov, ktorí vám tovar pohodlne doručia domov. Riadia sa vopred detailne poskladaným plánom kedy a akým smerom po Slovensku najbližšie pocestujú, aby to pre vás bolo čo najvýhodnejšie.
6. Môžem si dať tovar poslať na našu poštu?
Túto možnosť dopravy neponúkame. Môžete si však zvoliť dopravu kuriérom alebo osobný odber v našom sklade v Nižnej, Zemianskej Dedine 75.