FAQ: Časté otázky zákazníkov

Otázky k reklamácii a vráteniu tovaru

Chcem reklamovať tovar. Ako mám postupovať?
V prípade, že chcete tovar reklamovať kliknite na nasledujúci odkaz: Reklamácia a vrátenie tovaru.
Chcem vrátiť tovar. Ako mám postupovať?
V prípade, že ste rozhodnutý tovar vrátiť kliknite na nasledujúci odkaz: Reklamácia a vrátenie tovaru.
Vrátenie tovaru do 100 dní?
Nepoužívaný, kompletný a bezpečne zabalený tovar je možné vrátiť až do 100 dní od jeho prevzatia. Viac o vrátení tovaru sa dočítate: Vrátenie do 100 dní. V prípade, že ste rozhodnutý tovar vrátiť kliknite na nasledujúci odkaz: Reklamácia a vrátenie tovaru.
Prišiel mi poškodený tovar. Ako mám postupovať?
Fotodokumentáciu a čo najpodrobnejší popis závady nám bezodkladne po zistení problému pošlite na e-mail reklamacie@detskapostel.sk alebo kliknite na odkaz: Reklamácia a vrátenie tovaru. Poškodený, vadný a nekompletný tovar v žiadnom prípade NESKLADAJTE ani do neho inak MECHANICKY NEZASAHUJTE, nakoľko nebude možné vyhovieť Vašej reklamácii. 
Prišiel mi nekompletný tovar, nesprávny produkt, chýba mi jedna krabica. Ako mám postupovať?
Ak sa nedopatrením stalo, že Vám nebola dodaná kompletná objednávka (chýbajúca krabica, chýbajúci produkt, nesprávny produkt) alebo došlo k inej chybe ( napr. jedna z krabíc je iného farebného prevedenia), bezodkladne nás kontaktujte na objednavky@detskapostel.sk alebo vyplňte formulár na stránke - Reklamácia a vrátenie tovaru. Vašemu prípadu sa budeme venovať v čo najkratšom možnom čase a situáciu riešiť. Poškodený, vadný a nekompletný tovar v žiadnom prípade NESKLADAJTE ani do neho inak MECHANICKY NEZASAHUJTE, nakoľko nebude možné vyhovieť Vašej reklamácii. 
Je možné vrátiť tovar vyhotovený na zákazku?
Pri tovare na zakázku je potrebné uhradiť celú platbu za tovar vopred. Takúto objednávku môžete stornovať najneskôr do 48 h. Tovar vyrobený na zakázku nie je možné vrátiť pretože nepredstavuje štandardnú ponuku a vzťahujú sa naň osobitné podmienky podľa zákona.

Otázky k platbe tovaru

Akými spôsobmi môžem zaplatiť za tovar?
Ponúkame vám niekoľko možností platby: online platbu kartou, online bankový prevod, bankový prevod alebo dobierku. V prípade osobného odberu je možné za tovar zaplatiť v hotovosti. Viac informácií o možnosti platby nájdetete: Informácie o doprave,výnose a platbe.
Môžem si kúpiť tovar na splátky?
Mrzí nás to ale zatiaľ takúto možnosť platby neponúkame.
Prečo mi nepošlete matrac alebo nábytok na mieru na dobierku? Prečo musím za tovar na zákazku zaplatiť vopred?
Pri tovare na zakázku tzv. tovar na objednávku – (napr. vlastný motív na nábytku, či matrace za príplatok vyhotovené na mieru) je potrebné uhradiť celú platbu za tovar vopred a takúto objednávku môžete stornovať najneskôr do 48 h. Tovar vyrobený na zakázku nie je možné vrátiť pretože nepredstavuje štandardnú ponuku a vzťahujú sa naň osobitné podmienky podľa zákona.
Bojím sa zaplatiť za tovar vopred. Môžem vám dôverovať?
Áno, môžete si u nás pokojne nakúpiť. Náš internetový obchod funguje viac ako 8 rokov, máme certifikát bezpečného nákupu, certifikát “Overené zákazníkmi” a množstvo recenzií na Heuréke, Facebooku a Modrom koníkovi. Navyše, pokiaľ svoju objednávku uhradíte vopred už pri nákupe a pri doručení ho za vás bude preberať niekto iný, nebudete musieť myslieť na to, aby ste mu nezabudli nechať dostatok hotovosti.

Otázky k doručeniu tovaru

Budete ma o doručení informovať?
O doručení tovaru našim autom vás budeme informovať minimálne dva dni vopred SMS správou. V prípade, že vám bude doručovať objednávku kuriérska spoločnosť, budete informovaní minimálne deň vopred mailom a na druhý deň vám príde mail/SMS s číslom kuriéra, ktorý vám bude zásielku doručovať. Ak vám termín doručenia nevyhovuje, dohodnite si s nami alebo s kuriérom iný termín. Kontakt na nás Info@wilsondo.sk alebo telefonicky na 02/222 007 01.
Mám od vás zmeškaný hovor/ Prišla mi SMS, že mi budete doručovať tovar. Treba na to odpovedať?
Nie. Ak vám dátum a čas vyhovuje, stačí len počkať na deň doručenia, kedy vás bude kuriér kontaktovať 1/2 hodinu pred doručením (ak ste si nevyžiadali inak). V prípade, že vám termín doručenia nevyhovuje, na SMS neodpisujte, kontaktujte nás na mail: Info@wilsondo.sk alebo telefonicky na 02/222 007 01.
Cez deň vôbec nemám čas, som v práci alebo idem cvičiť. Môžete mi tovar doručiť v konkrétny čas?
Bohužiaľ, nie. Ak viete, že v čase, kedy máme prísť nebudete doma a nemôžete si spraviť voľno, poproste o prebratie tovaru inú osobu (starých rodičov, susedov, známych, ...). Nábytok a matrace sú naozaj veľký a ťažký tovar, ich doprava je nákladná a logisticky náročná. Aby vás nestála desiatky eur a niekedy dokonca viac, než samotný nákup, máme vlastných šoférov, ktorí majú starostlivo naplánovaný plán rozvozov, ktorým sa musia riadiť.
Tovar, ktorý sme si vybrali máte skladom. Prečo mi ho nepošlete hneď?
Aby sme vám poskytli čo najnižšiu cenu dopravy a zaručili, že sa pri preprave tovar nepoškodí veľké zásielky, ktorými sú nábytok a matrace doručujeme vlastnou dopravou. Doprava veľkého a ťažkého tovaru, akým sú matrace a nábytok je logisticky náročná a nákladná. Preto máme vlastných šoférov, ktorí majú starostlivo navrhnutý plán rozvozov aby vám tovar bezpečne doručili domov v čo najrýchlejšom čase a za čo najvýhodnejšiu cenu doručenia.

Otázky k doprave a výnosu tovaru

Aká je cena dopravy?
Cena dopravy sa líši v závislosti od váhy tovaru a hodnoty objednávky. Systém cenu za dopravu prepočítava a zobrazuje automaticky. Viac informácii nájdete: Informácie o doprave výnose a platbe.
Ponúkate možnosť dopravy zadarmo?
Áno, v prípade, že vaša objednávka presiahne sumu 99 € získavate dopravu zadarmo.
Môžete mi tovar poslať na našu poštu?
Túto možnosť dopravy neponúkame. Môžete si však zvoliť prepravu kuriérom alebo využiť osobný odber na adrese Zemianska Dedina 75, 027 43 Nižná.
Páči sa mi vaša ponuka, ale bojím sa objednať si nábytok z internetu. Čo ak sa pri preprave poškodí?
Záleží nám na tom, aby vám prišiel tovar v perfektnom stave. Ľahšie zásielky, ktoré odosielame kuriérom, dôkladne zabalíme. Veľký a ťažky tovar, akým sú nábytok a matrace, z nášho e-shopu zvyčajne doručujú naši vlastní šoféri. Vďaka čomu zabezpečíme maximálne šetrnú manipuláciu s tovarom za čo najvýhodnejšiu možnú cenu doručenia. V prípade, že by čokoľvek s doručeným tovarom nebolo v poriadku, ihneď nás kontaktujte e-mailom na info@detskapostel.sk alebo na tel. č.: 02 / 222 007 01.
Vynesiete mi tovar priamo do bytu?
Štandardne doručujeme tovar za prvé uzamykateľné dvere. Výnos je spoplatnený podľa ceny výrobku, ktorá zväčša odzrkadľuje aj jeho hmotnosť či veľkosť. Výnos bude realizovaný našim šoférom za pomoci schodiskovej rudly. Pokiaľ si chcete výnos objednať, stačí to uviesť do poznámky pri objednávke a jeho cena vám bude dopočítaná na faktúre. Viac informácií nájdete: Informácie o doprave výnose a platbe.

Otázky k nábytku

Poradíte mi, akú detskú posteľ mám kúpiť pre svoje dieťa?
Zohľadnite vek, výšku a telesnú stavbu vášho dieťaťa. Detská posteľ je investícia na niekoľko rokov. Deťom v pubertálnom veku odporúčame kúpiť detskú posteľ v rozmere 200 x 90 cm. Avšak pre menšie detičky sú veľke postele častokrát odstrašujúce, nakoľko je pre nich zložité odlúčiť sa od rodičov. Aby sa vaše dieťa cítilo v detskej posteli dobre odporúčame siahnuť po posteli s menším rozmerom, prípadne s príjemným rozprávkovým motívom. Vytvorili sme pre vás aj špeciálnu kategóriu detských postelí so zábranou, ktoré sa postarajú o to aby vaša malá ratolesť počas spánku nespadla zo svojej postele.
Je možné vyhotoviť detské postele a detský nábytok aj v inej farbe?
Bohužiaľ, nie je možne zakúpiť detský nábytok v iných farbách ako je uvedené pri konkrétnom produkte. V našej ponuke máme veselé detské, ale aj neutrálne a elegantnejšie farby. V prípade, že by ste nenašli nábytok v želanej farbe môžete tak detskú izbu vášho dieťatka osviežiť rozkošnými detskými lampičkami, príjemnými handmade doplnkami či dizajnovými detskými kobercami.

Otázky k matracom

Koľko rokov je záruka na matrace?
Na matrace sa vzťahuje štandardná zákonná záručná doba 2 roky ak nie je uvedené inak.
Môj matrac bol doručený v zrolovanom vákuovom balení čo s ním?
Matrac nepoužívajte ihneď. Postupujte nasledovne: Uložte balenie na rošt alebo vodorovný povrch. Vákuový obal opatrne nastrihnite a odstráňte, POZOR, nepoškoďte poťah matraca ostrým predmetom. Matrac bez používania nechajte voľne vystretý 48 - 72 hodín, aby nadobudol pôvodný tvar a rozmer. Nepoužívajte ho skôr. Do uplynutia tejto doby na matrac nestúpajte nesadajte a nelahajte si naň, či iným spôsobom matrac nezaťažujte. Môže to nenávratne narušiť jeho vzhľad, funkčné a rozmerové vlastnosti.
Rozbalil som matrac a má nepríjemnú vôňu. Ako mám postupovať?
Po rozbalení nechajte svoj matrac ešte "odpočinúť" na dobre vetranom mieste. Materiály použité v matracoch z našej ponuky sú testované a certifikované v súlade s prísnymi bezpečnostnými štandardmi. Niektoré materiály (napr. latex) majú svoju charakteristickú prirodzenú vôňu, ktorá však nie je závadou, ale prirodzenou vlastnosťou a časom vyprchá.
Prečo mi neodporúčate umiestňovať matrac na posteľ bez bočníc?
V prípade pružinových matracov dbajte na to, aby bočnica obklopovala 40 - 60 % výšky matraca. Nedodržanie tohto pokynu môže spôsobiť trvalú deformáciu matraca, na ktorú sa nevzťahuje záruka.
Prečo mi odporúčate aby som matrac pravidelne otáčal?
Matrac vám odporúčame otáčať minimálne každé 2 mesiace aby ste sa vyhli predčasnému opotrebovaniu a preležaniu matraca. Ide o dôležitý pokyn od výrobcu k správnej starostlivosti o výrobok a zachovanie jeho dlhej životnosti.
Môže sa výška matracov líšiť od popisu, ktorý máme uvedený pri produkte?
Matrace môžu podliehať menším rozmerovým odchýlkam, špeciálne pri výške matraca, kde sa štandardne môže vyskytnúť odchýlka +/- 1 cm. Táto odchýlka nepredstavuje výrobnú vadu a neznižuje kvalitu výrobku.
Prečo nie sú vrstvy matraca farebné ako na obrázkoch?
Farba peny na obrázkoch slúži, vo väčšine prípadov, iba pre prehľadnejšiu ilustráciu rôznych matracových vrstiev a nemusí sa zhodovať so skutočnou farbou použitej peny. Táto odlišnosť však nemá žiaden vplyv na vlastnosti matraca.
Ako vybrať správny matrac pre mňa a pre moje deti?
Ako vybrať správny matrac sa môžete dočítať v našom článku: Ako vybrať matrac? Tipy, ako kúpiť najlepší matrac.
Aký druh poťahu na matrac si mám zvoliť?
Vytvorili sme pre vás ponuku matracov s kvalitnými poťahmi. Viac informácii o nich nájdete v našom článku: Novinka! Nové poťahy matracov – Aloe Vera Health, SilverCare a Premium Jersey 3D.
Ako ochrániť matrac pred zašpinením?
Pri intenzívnom nočnom potení, pri malých deťoch, či konzumovaní potravín a nápojov v posteli, odporúčame umiestniť na povrch matraca, matracový chránič ako ochranu pred nechceným znečistením a navlhnutím jadra matraca. Využite ponuku našich chráničov na matrac.
Môže rošt ovplyvniť životnosť matraca?
Áno, správna voľba roštu, ktorá vytvorí vhodný podklad pre matrac a zabezpečí správne odvetrávanie má pozitívny vplyv na životnosť matraca. O dôležitosti vhodného výberu roštu sa dočítate viac v našom článku: Ako si vybrať ten správny rošt pod matrac? A potrebujete ho vôbec?